Projekt Ekoobywatel Grupa 1

Zajęcia w grupie 1
Uczestnicy zajęć przez 6 dni w ramach projektu EkoObywatel zdobyli wiele cennych umiejętności i zdobyli dużo doświadczenia.
Podczas warsztatów z naszymi specjalistami prowadzili dyskusje o współczesnych wyzwaniach ekologicznych, zdobywali wiedzę o komunikacji w Internecie i budowali działania marketingowe a nawet sami planowali strategię.
Dowiadywali się o aktywności obywatelskiej i wpływie na lokalne społeczności. Zostali wprowadzeni w świat Design Thinking Metod i rozpoczeli prototypowanie rozwiązań ekologicznych lokalnej społeczności.
Jakie rozwiązania znaleźli?
Poidełka do wody w mieście by zmniejszyć zużycie plastiku i niepotrzbnie spalać paliwo worząc tony wody?
Roboty kontrolujące poziom zanieczyszczeń w łódzkich kompieliskach, a też może i od razu czyszczące?
Robot siejący trawę i kwiaty?
Czy może autonomiczny robot czyszczący łódzkie ulice i chodniki?
Pojawiło się wiele pomysłów.
Niektóre nawet znalazły się we wnioskach do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego, już czekamy aby złożyć wnioski
Trzymamy kciuki żeby zostały zrealizowane a Was zapraszmy do głosowania!

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności -Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030